Zápis z ustavujícího setkání Pastorační rady farnosti

20. 5. 2024, farní sál

Přítomni: P. Marcel Javora, farář; Mia Kachlířová, Radovan Jiřík, jáhen; Dalibor Fic, Martin Lavička, Zdenka Kuřátková, Marek Podsedník, Lenka Daňková, Vílinka

Zapsala: Lenka Daňková

• Podpis jmenovacích a ustanovujících dokumentů
  • Seznámení se stanovami
  • Diskuze nad body, které si připravili jednotliví členové

Z probíraných témat

• Klubovna: je třeba, aby se po akcích uklízelo (min. zamést, případně vytřít), musíme stanovit pravidla a předat je vedoucím jednotlivých skupin, které v klubovně pořádají akce. Budou také proškoleni ohledně používání rekuperace a topení.
  • Aktivity ve farnosti: chceme zdůrazňovat, že se kdokoli může zapojit nebo přijít s vlastní iniciativou, aby se nikdo necítil přehlížen. Je zřízena e-mailová schránka pastorační rady sloužící pro podněty farníků: pastoracnirada@farnostkomin.cz. Dostatečně dopředu vyhlásíme možnost zapojit se do přípravy programu v rámci Noci kostelů.
  • Plánování akcí: dostatečně dopředu, aby se nedělo, že se některé akce kryjí. Budeme se snažit, aby neprobíhaly dvě akce současně, abychom nevystavovali farníky dilematu, kam mají jít. Méně je více.
  • Zpěv, hlasitá modlitba, odpovědi při mši svaté: přemýšlíme, jak to udělat, abychom podpořili farníky k aktivnější účasti na mši svaté. Aby zpívali, nahlas se modlili, odpovídali. Je to jiný zážitek, jiná kvalita spoluutváření mše.
  • Růženec: záleží nám na tom, aby se ve farnosti modlil růženec. Zejména proto chceme zachovat nepříliš navštěvovanou sobotní ranní mši svatou, po které se farníci růženec hromadně modlí. Před mší svatou ve všední dny se modlí růženec jen dvě paní, jak to udělat, aby nás bylo více? Vyhlásit jeden všední den v týdnu jako „růžencový“? Otec Marcel považuje modlitbu růžence za velmi důležitou.

Informace o pastorační radě naleznete zde: Pastorační rada farnosti